Kommende begivenheder

  • Klavermatiné

    28/05 kl. 15:00 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Fri entré

  • Klarinetaften

    28/05 kl. 19:30 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Fri entré

  • Koncert med Balvig/Bülow/Christensen

    29/05 kl. 20:00 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Fri entré

    Læs mere her.

  • Klassiske eksamenskoncerter

    30/05 kl. 11:00 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Kl. 11:00: Thomas Søgaard Hvid, KA, Guitar, Kammermusik
    Kl. 13:00: Andreas Lassen Nielsen, BA, Guitar
    Kl. 14:15: Elena Casquete Medina, KA, Guitar, Kammermusik
    Kl. 15:15: Vesa Markku Holopainen, KA, Guitar, Kammermusik
    Kl. 16:15: Mariano Miguel Sánchez, KA, Klaver, Kammermusik
    Kl. 16:15: María Jiménez Pardo, KA, Klarinet, Kammermusik

    Fri entré

  • Klassiske eksamenskoncerter

    30/05 kl. 12:30 - Musikhuset Aarhus, Lille Sal

    Kl. 12:30: Julie Brorsen Smidt, KA, Klaver, Kammermusik

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    30/05 kl. 19:00 - Klassisk Sal, Musikkens Hus, Aalborg

    Kl. 19.00: Johanna Steffens, KA, Korledelse

    Fri entré

  • Koncert med Anna Jalving, violin

    30/05 kl. 19:30 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Værker af W. A. Mozart, C. Debussy, W. Lutoslawski, F. M. Veracini og F. Sakham.

    Medvirkende: Aya Tominaga (klaver), Frederik Sakham (kontrabas) og Jonas Hellesøe Nielsen (cembalo).

    Fri entré

  • Klassiske eksamenskoncerter

    31/05 kl. 13:00 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Kl. 13:00: Stephanie Mitchell, KA, Trompet, Kammermusik
    Kl. 13:00: Leon Pokerznik, KA, Trompet, Kammermusik
    Kl. 15:30: Svend Lykkegaard, BA, Trompet

    Fri entré

  • Klassiske eksamenskoncerter

    31/05 kl. 13:00 - Musikhuset Aarhus, Lille Sal

    Kl. 13:00: Rosita Thyra Lund Seeberg, BA, Klaver
    Kl. 13:00: Sandra Plauskaite, BA, Klaver
    Kl. 15:00: Vibeke Bonde Persson, KA, Klaver

    Fri entré

  • Violinaften

    31/05 kl. 19:30 - Det Jyske Musikkonservatorium, lokale 222

    Fri entré

  • Klassiske eksamenskoncerter

    01/06 kl. 11:00 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Kl. 11:00: Eyal Pesach Weinberger, KA, Trompet
    Kl. 13:15: Alessandro Presta, KA, Trompet
    Kl. 14:30: Michelle Søndergaard Knudsen, KA, Trompet

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    01/06 kl. 13:00 - Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal

    Kl. 13:00: Helena Heinesen Rebensdorff BA-3, Sangskrivning
    Kl. 14:00: Greta Louise Schenk BA-3, Sangskrivning
    Kl. 15:00: Maxe Lu Ali BA-3, Sangskrivning
    Kl. 16:00: Hannah Fredsgaard Larsen BA-3, Sangskrivning
    Kl. 18:00: Soffie Viemose KA-2, Sangskrivning

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    01/06 kl. 21:00 - Fredenskirken, Aarhus

    Kl. 21:00: Hafsteinn Thorolfsson KA-2, Komposition

    Fri entré

  • Klassiske eksamenskoncerter

    02/06 kl. 13:00 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Kl. 13:00: Rudolfs Kulbergs, KA, Basun
    Kl. 15:00: Nellie Parsager Jensen, BA, Klarinet
    Kl. 16:00: Patricia Martín González, KA, Klarinet
    Kl. 17:00: Francisco Blanco, BA, Klarinet

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    02/06 kl. 16:00 - Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal

    Kl. 16:00: Troels Nordal Mørkenborg KA, Sang Dans og Spil
    Kl. 18:00: Ilkka Arola GLOMAS, Trompet
    Kl. 19:15: Jenni Tuuli Maaria Hanikka, GLOMAS, Fløjte
    Kl. 20:30: Carolyn Goodwin, GLOMAS, Saxofon

    Fri entré

  • Strings with Friends

    02/06 kl. 19:30 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Medvirkende:
    Thea Jørgensen, violin
    Klara Skogkvist, cello
    Malthe Højager, cello
    Isabella Østenby, fløjte
    Therese Andersson, sang
    Agnes Holmberg Lundevald, kontrabas

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    02/06 kl. 21:45 - Det Jyske Musikkonservatorium, lokale 226

    Kl. 21:45: Marta Cwikla, GLOMAS, Klaver

    Fri entré

  • Klassiske eksamenskoncerter

    03/06 kl. 12:30 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Kl. 12:30: Therese Iversen, KA, Basun
    Kl. 13:30: Anna Hjerrild Andersen, KA, Basun
    Kl. 14:30: Jacob Sejersbøl Kvist Gravesen, BA, Basun

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    03/06 kl. 14:00 - Det Jyske Musikkonservatorium, lokale 224

    Kl. 14:00: Maria Louise Højtoft BA-3, Klaver

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    03/06 kl. 15:00 - Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal

    Kl. 15:00: Mads Ulrik Voxen BA-3, Klaver
    Kl. 16:00: Emil Sommer Larsen BA-3, Klaver
    Kl. 19:00: Jonas Bille Andersen KA-2, Klaver
    Kl. 20:15: Jonas Møller Andreasen BA-3, Trommer

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    03/06 kl. 18:00 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Kl. 18:00: Daniel Robinson BA-3, Klaver
    Kl. 21:15: Daniel Balling Sommer Petersen KA-2, Trommer

    Fri entré

  • MusikSak Støttekoncert

    05/06 kl. 15:00 - Musikhuset Aarhus, Lille Sal

    Fri entré

  • Klassiske eksamenskoncerter

    06/06 kl. 13:30 - Fredenskirken, Aarhus

    Kl. 13:30: Hans Paul Thomas Ede, KA, Orgel, Improvisation

    Fri entré

  • Klassiske eksamenskoncerter

    06/06 kl. 14:15 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Kl. 14:15: Isabella Ellegaard Østenby, BA, Fløjte
    Kl. 15:35: Didde Kildahl Nico Nielsen, BA, Fløjte
    Kl. 18:15: Lisa Astrid Maria Nyberg, BA, Saxofon
    Kl. 19:15: Oriol Parés, KA, Saxofon

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    06/06 kl. 16:30 - Rytmisk Sal, Musikkens Hus, Aalborg

    Kl. 16.30: Lasse Bruun, BA, Trommer
    Kl. 19.30: Rasmus Wogelius, KA, Trommer
    Kl. 20.45: Nikolaj Langgaard, KA, Trommer

    Fri entré

  • Klassiske eksamenskoncerter

    06/06 kl. 17:15 - Aarhus Domkirke

    Kl. 17:15: Louise Harring Boll    , KA, Orgel, Kunstspil

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    06/06 kl. 18:00 - Klassisk Sal, Musikkens Hus, Aalborg

  • Klassiske eksamenskoncerter

    07/06 kl. 10:00 - Ansgarskirken, Aalborg

    Kl. 10:00: Else-Marie Christiansen, BA, Orgel, Kunstspil

    Fri entré

  • Klassiske eksamenskoncerter

    07/06 kl. 10:45 - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen

    Kl. 10:45: Antonio Hidalgo, BA, Saxofon
    Kl. 13:30: Marina Rosés Gibert, KA, Saxofon, Kammermusik
    Kl. 18:00: Emma Anna Charlotta Axelsson, KA, Cello

    Fri entré

  • Rytmiske Eksamenskoncerter

    07/06 kl. 12:00 - Rytmisk Sal, Musikkens Hus, Aalborg

    Kl. 12.00: Aske Stubkjær Madsen, BA, Trommer
    Kl. 13.00: Jonas Kardyb Nicolaisen, BA, Trommer

    Fri entré

Månedsvisning: Vælg måned
Show month

Søg i kalender

MÅ IKKE SLETTES

Klik på billedet for e-udgave
- eller klik her for download